Nově vybudované zelené střeše v TRIANONU se daří. Letos na jaře na ní rozkvetly první květy, nejprve to byly pažitky, poté se přidaly kopretiny, vlčí máky a další luční rostliny. Aktuálně vrcholí sezóna kvetení rozchodníků. První sečení má za sebou i trávník.
 
Nejen estetický je význam zelených střech. Obzvlášť teď v teplých letních dnech je přínosem, že zelené střechy  vyrovnávají teplotní rozdíly, snižují intenzitu vyzařování na sousední plochy, zvyšují vlhkost vzduchu a snižují prašnost. Zároveň  zelené střechy zpomalují odtok  a pomáhají při zadržování dešťové vody.
 
Na naší zelené střeše je navíc umístěn i experimentální skleník, kde už pomalu vykvétají rajčata, papriky i další zelenina. Střecha poskytuje útočiště také několika včelstvům, která zde mají umístěné své úly. Při pohledu na to vše je opravdu velmi snadné tvrdit, že jde o skutečnou oázu uprostřed ryze provozního prostředí…
 
Zelená střecha je součástí centra zájmového vzdělávání v oblasti přírodních věd a techniky SVMC a je po domluvě přístupná k nahlédnutí všem zájemcům!
Máte-li zájem o exkurzi nebo návštěvu, kontaktujte nás na emailu predseda@ostrianon.cz nebo na tel. 775054233.
 
Vybudování zelené střechy bylo součástí projektu rozvoje zájmového a neformálního vzdělávání ve Společném výzkumném a monitorovacím centru podpořeného z Evropského fondu regionálního rozvoje prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.