Každoročně spolek TRIANON organizuje v průběhu roku mnoho aktivit pro děti, mládež a seniory a ani rok 2017 v tomto nebyl výjimkou. Zájemci se mohli zúčastnit workshopů, exkurzí a dalších akcí organizovaných v rámci programu ekologické osvěty a edukace. Mohli se také zapojit do technického kroužku, studentských dílen nebo workshopů a zlepšit si tak své technické dovednosti v programu Technika je hra! Nebo měli možnost předávat své znalosti v oblasti informačních a komunikačních technologií dál prostřednictvím Senior Internet Euro Klubu. V roce 2017 se do aktivit zapojily téměř tři stovky účastníků.

V roce 2017 se uskutečnil již 14. ročník mezinárodní studentské konference na téma „Obnovitelné zdroje v teorii a praxi“. Proběhlo také další úspěšné kolo mezinárodní výtvarné soutěže EKOPLAKÁT. Zúčastnili jsme se také akce Den Země, organizované ICM Český Těšín. I přes prázdniny bylo v TRIANONU živo, kromě již tradiční studentské praxe, které se letos zúčastnilo 6 studentů, zde díky spolupráci s DDM Český Těšín a K.a.P.A., o.p.s. probíhaly workshopy s technickou a ekologickou tématikou, dokonce se uskutečnil i příměstský tábor „Technika je hra!“.

Pravidelně probíhaly také lekce Technického kroužku, a to každý čtvrtek od 15 do 17 hod. V prvním pololetí se jeho účastníci věnovali dlouhodobému projektu, a to konstrukci vlastní 3D tiskárny REBEL II. Na podzim pak odstartovala další série lekcí kroužku zaměřených na základy robotiky, kybernetiky a programování s využitím oblíbených stavebnic LEGO® Mindstorms.

Senior Internet Euro Klub probíhal v prostorách gymnázia Josefa Božka a v Centru sociálních služeb v Českém Těšíně vždy dvakrát v týdnu od 15 do 16 hod od ledna do dubna a následně pak od října do prosince loňského roku. Lekcí se pravidelně zúčastňovalo přes 20 seniorů. Co vše je na internetu možné a na co je potřeba si dávat pozor, tak přesně to trpělivě studenti seniorům vysvětlovali nejčastěji.

Více o našich aktivitách pro děti, mládež a seniory se dočtete ve zpracované brožuře dostupné zde.