Společné výzkumné a monitorovací centrum (SVMC) při spolku TRIANON o prázdninách znovu ožilo.Díky spolupráci se SVČ Amos a podpoře města Český Těšín mohlo opět přivítat návštěvníky a malé zvědavce, například v rámci akce Prázdniny 2020, kdy si pro ně lektoři technického připravili několik nelehkých technických úkolů v rámci workshopu „Technika je hra!“. Návštěvníci si vyzkoušeli například pájení kabelů i plošných spojů, konstrukci robotů Lego Mindstorms®, programování ve Scratchi aj. Podobný program byl připraven také pro účastníky příměstského tábora „Poznáváme techniku“. Jeho účastníci si však navíc vyzkoušeli separaci vyřazené elektroniky a přípravu jednotlivých surovin k recyklaci.

Dne 30.7. mohli spolek navštívit všichni milovníci přírody v rámci workshopu „Ekohraní“. Kromě seznámení s procesem separace a recyklace vysloužilé elektroniky navštívili také příkladovou zelenou střechu a dozvěděli se něco o udržitelném hospodaření s vodou, permakultuře nebo chovu včel.

První srpnový týden patřil včelařům, kteří v prostorách spolku připravili pro děti z města a okolí přednášku a workshop s názvem „Život včel“. I přes nepříznivé počasí dorazilo mnoho zájemců, kteří se chtěli dozvědět více o životě těchto drobných ale pro člověka velmi významných tvorů. Samozřejmě nechyběla prohlídka zelené střechy,  pozorovacích úlů a ochutnávka medu.

V srpnu ještě spolek TRIANON a prostory zelené střechy navštívili klienti centra LYDIE Slezské Diakonie poskytující sociálně aktivizační služby osobám se zdravotním postižením. Také pro ty byla návštěva centra a zelené střechy ojedinělým zážitkem.

Ve čtvrtek 20.8. proběhne v pořadí workshop „Technika je hra!“. Co si pro Vás lektoři připraví tentokrát? Nechte se překvapit, všichni jste srdečně zváni!

Sérii prázdninových aktivit završí stánek TRIANONU a workshop v sobotu 22.8. na Chatě Ostrý realizovaný v rámci akce Beskydské hřebenovky. Tentokrát je výšlap i celá akce pořádaná v duchu EKO, a tak na ní s TRIANONEM nemůžeme chybět 🙂 Pořadatelům tímto moc děkujeme za pozvání a těšíme se na Vás!